Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=ВАН5/2018/2<.>
Общее количество найденных документов : 14
Показаны документы с 1 по 14
1.


    Гладкіх, Є. Ю.
    Сезонна динаміка елементів живлення в ґрунті та зміна їх співвідношення залежно від гідротермічних умов року [Текст] / Є. Ю. Гладкіх, А. В. Ревтьє-Уварова, Є. В. Панасенко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2018. - N 2. - С. 20-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грунтознавство
Кл.слова (ненормированные):
абіотичні стреси, гідротермічні умови, елементи живлення, сезонна динаміка, адаптивний потенціал.
Аннотация: Визначено закономірності сезонної динаміки елементів живлення та особливості їх перерозподілу в ґрунті залежно від гідротермічних умов року. Методи. Польові, лабораторно­аналітичні, статистичний аналіз. Результати. Визначено значну різницю в сезонній динаміці запасів мінерального азоту та вологи ґрунту в роки, контрастні за умовами вологозабезпечення, зокрема в інтенсивності зменшення запасів мінерального азоту впродовж вегетації, співвідношенні нітратного та амонійного азоту по профілю ґрунту, ефективності використання рослинами азоту та вологи. Висновки. Отримані результати доводять істотне зниження активності використання мінерального азоту рослинами за умов стресової посухи та переважання в структурі мінерального азоту амонійних його форм, особливо наприкінці вегетації. Найефективніше використання азоту і вологи ґрунту відбувається за оптимізації кореневого живлення рослин за рахунок внесення мінеральних добрив, зокрема накопичення залишкових фосфатів у ґрунті.


Доп.точки доступа:
Ревтьє-Уварова, А.В.; Панасенко, Є.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

2.


    Цвей, Я. П.
    Родючість чорнозему опідзоленого у короткоротаційних зерно бурякових сівозмінах [Текст] / Я. П. Цвей, В. В. Іваніна, О. Г. Леньшин // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2018. - N 2. - С. 12-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сівозміна
Кл.слова (ненормированные):
гумус, чорнозем опідзолений, ланки сівозміни, система удобрення
Аннотация: Вивчено вплив структури сівозмін на агрохімічні і фізико­хімічні показники родючості чорнозему опідзоленого за органо­мінеральної системи удобрення і тривалого вирощування культур. Методи. Довготривалий польовий та аналітичний. Результати. Показано зміни поживного режиму та фізико­хімічних властивостей чорнозему опідзоленого за різного насичення сівозмін багаторічними травами, просапними, зерновими та зернобобовими культурами. Вис­новки. Після закінчення двох ротацій найвищий вміст гумусу в чорноземі опідзоленому на фоні 7,5 т/га гною + N45P45K35 на 1 га сівозмінної площі виявлено у сівозмінах такої структури: 1) частка просапних культур у сівозміні — до 25%, багаторічних трав — до 25, зернових — понад 50%; 2) частка зернобобових — 25%, зернових — 50, просапних — 25%. Збільшення частки просапних культур у сівозміні до 50% погіршило фізико­хімічні властивості ґрунту: рН сольове зменшилося до 5,6–5,7, Нг — підвищилася до 2,2–2,5 мг­екв./100 г, S — зменшилася до 22,0–23,6 мг­екв./100 г ґрунту. Насичення сівозмін просапними і зерновими культурами не мало істотного впливу на фосфатний і калійний режими ґрунту. Оптимальний вміст рухомого фосфору і калію в чорноземі опідзоленому спостерігали за введення у сівозміну гречки та гороху.


Доп.точки доступа:
Іваніна, В.В.; Леньшин, О.Г.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

3.


    Петриченко, В. Ф.
    Фактори стабілізації виробництва зерна пшениці озимої в Лісостепу Правобережному [Текст] / В. Ф. Петриченко, О. В. Корнійчук // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2018. - N 2. - С. 17-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пшениця озима --Агротехніка
Кл.слова (ненормированные):
пшениця озима, опади, азотофіксувальні і фосфоромобілізувальні бактерії, добрива, сорт.
Аннотация: Обґрунтувати ризики та можливості сталого виробництва зерна пшениці озимої в сучасних агрофітоценозах Лісостепу Правобережного. Методи. Аналіз, синтез, узагальнення, польовий дослід. Результати. Досліджено вплив сучасних технологій на продуктивність та якість зерна пшениці озимої за пізньої появи сходів. Доведено доцільність використання післяжнивних рослинних решток в умовах обмеженого застосування органічних добрив. Висновки. Пізня поява сходів пшениці озимої в 70% випадків є неминучою після пізніх попередників за надмірно посушливого і дощового вересня, за розміщення після ранніх попередників така вірогідність становить 50%. Застосування no­till­технології дає можливість істотно скоротити період між сівбою і сходами та подовжити осінню вегетацію. Оптимізація наявних систем мінерального живлення з використанням післяжнивних решток, бактеризації насіння та мікродобрив, сортового складу позитивно впливає на підвищення врожайності зерна та його якості.


Доп.точки доступа:
Корнійчук, О.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

4.


    Тараріко, Ю. О.
    Потенціал продуктивності багаторічних трав в одновидових та змішаних посівах на осушуваних торфових ґрунтах Західного Полісся [Текст] / Ю. О. Тараріко, М. Г. Стецюк, М. Д. Зосимчук // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2018. - N 2. - С. 24-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Багаторічні трави
Кл.слова (ненормированные):
осушувані торфові ґрунти, багаторічні лучні трави, режим використання травостою
Аннотация: Визначити потенціал продуктивності багаторічних злакових трав в одновидових і змішаних травостоях, оптимальний видовий склад травосумішок, режим удобрення та скошування травостою за вирощування трав на осушуваних торфових ґрунтах Західного Полісся. Методи. Польовий, лабораторний, метод дисперсійного аналізу. Результати. Визначено потенціал продуктивності основних видів багаторічних злакових трав в умовах осушуваних торфоболотних масивів Західного Полісся. Наведено результати багаторічних досліджень із впливу удобрення та режиму скошування на врожайність основних видів багаторічних злакових трав та їх травосумішей на осушуваних торфових ґрунтах Західного Полісся. Висновки. Установлено, що найурожайнішими видами багаторічних злакових трав на осушуваних торфових ґрунтах є очеретянка звичайна, стоколос безостий, тимофіївка лучна, лисохвіст лучний і бекманія звичайна, які в одновидових травостоях за довготривалого використання забезпечують середню врожайність сіна понад 10–12 т/га. Серед травосумішок довготривалого сінокісного використання найбільш продуктивною є суміш з тимофіївки лучної, костриці лучної та (або) грястиці збірної за обов’язкової наявності стоколосу безостого.


Доп.точки доступа:
Стецюк, М.Г.; Зосимчук, М.Д.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

5.


   
    Актуальні аспекти технології вирощування гороху в умовах Північного Степу України [Текст] / А. Д. Гирка [и др.] // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2018. - N 2. - С. 31-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Горох--Технологія вирощування
Кл.слова (ненормированные):
горох, сорт, регулятори росту та біопрепарати, норма висіву, мінеральні добрива, структура врожаю, зерно, урожайність
Аннотация: Дослідити ефективні елементи агротехніки вирощування гороху, які б забезпечували підвищення стійкості культури до впливу стресових факторів середовища та одночасне збільшення врожайності зерна. Методи. Узагальнення результатів багаторічних досліджень (2011–2016 рр.) системним аналізом, польовими, лабораторними, аналітичними, математико­статистичними та розрахунково­порівняльними методами. Результати. Обґрунтовано закономірності росту, розвитку рослин гороху і формування їх зернової продуктивності під впливом застосування традиційних та інноваційних елементів агротехніки вирощування в умовах змін клімату. Висновки. Розроблено модель технології вирощування високопродуктивних посівів гороху з високою адаптованістю до стресових умов вирощування в Степу, яка забезпечує стабільний вияв господарсько­цінних ознак урожайності та якості зерна з високими показниками економічної та енергетичної ефективності.


Доп.точки доступа:
Гирка, А.Д.; Ткаліч, І.Д.; Сидоренко, Ю.Я.; Бочевар О. В., Ільєнко О. В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

6.


    Вішован, Ю. Ю.
    Поширення стафілококів і захворювань, зумовлених ними [Текст] / Ю. Ю. Вішован, В. О. Ушкалов // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2018. - N 2. - С. 36-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інфекційні хвороби--Стафілококи
Кл.слова (ненормированные):
стафілокок, резистентність, носійство, антибіотики, пеніцилінзв’язувальний білок
Аннотация: Проаналізувати результати щодо епідеміологічного/епізоотичного нагляду за стафілококовими інфекціями в Україні та світі. Методи. Проведено ретроспективний аналіз доступних літературних джерел щодо поширення стафілококів і захворювань, зумовлених ними. Опрацьовано інформаційні ресурси Internet міжнародних організацій (ВООЗ; ФАО; ООН; дані Європейського центру з нагляду та попередження захворювань (ECDC), Європейського відомства з безпеки харчових продуктів (EFSA), спеціальної літератури та ін.). Результати. Висвітлено глобальну проблему циркуляції стафілококів серед тварин і людей, контамінацію ними об’єктів довкілля, зокрема води, продуктів харчування тваринного і рослинного походження та ін. Показано актуальність виявлення метицилінрезистентних клонів стафілококів серед продуктивних тварин, тварин­компаньонів і людей, а також посиленого конт­ролю за контамінацією тваринницької продукції та ін. Висновки. Установлено потребу запровадження системи цільового моніторингу стафілококів, зокрема метицилінрезистентних, як ланки в низці заходів, спрямованих на профілактику захворювань, зумовлених мікроорганізмами цієї родини.


Доп.точки доступа:
Ушкалов, В.О.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

7.


    Односум, Г. В.
    Вплив рослинного препарату КАС-81 і його складників на прояв нозематозу в бджолиних сім’ях з природним інвазійним фоном [Текст] / Г. В. Односум, Т. М. Єфіменко, Н. М. Сорока // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2018. - N 2. - С. 43-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--хвороби--Нозематоз
Кл.слова (ненормированные):
нозематоз, бджолині сім’ї з природним інвазійним фоном, Nosema sp., КАС-81, бруньки сосни, полин гіркий, сила сім’ї, прояв нозематозу
Аннотация: Дослідити вплив згодовування препарату КАС­81 та його складників (витяжок із полину гіркого та бруньок сосни звичайної) на бджолині сім’ї з природним інвазійним фоном. Методи. Досліди у природних умовах проводили на нуклеусних бджолиних сім’ях з природним інвазійним фоном, однакових за силою, які займали в середньому 3–4 рамки рано навесні. Результати. Визначено вплив оптимальних концентрацій БАР рослинного походження на силу бджолиних сімей та ступінь їх зараження спорами Nosema sp. Висновки. Установлено оздоровчий ефект препарату КАС­81 та його складників, що виявилося у швидшому (на 12–15 днів) звільненні дослідних бджолиних сімей від спор Nosema sp. порівняно з такими на контролі (де бджіл не лікували). Препарат КАС­81 виявився ефективнішим, ніж витяжка з його складників.


Доп.точки доступа:
Єфіменко, Т.М.; Сорока, Н.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

8.


    Чернуський, В. В.
    Принципи і методологія добору в системі селекції традиційних культур Полісся [Текст] / В. В. Чернуський // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2018. - N 2. - С. 48-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Жито озиме--Селекція
Кл.слова (ненормированные):
добір, жито озиме, пелюшка, компонентні ознаки, лінійний, нелінійний аналізи
Аннотация: Виявити тотожні аналітичні форми параметричної поведінки компонентних ознак у системі онтогенетичного розвитку та в системі поколінь, що розщеплюються, для побудови прогностичних трендів добору й ідентифікації ознак, перспективних для добору за результатами одного онтогенетично­вегетаційного періоду. Методи. Аналіз геометричних властивостей еволюційних дистанцій селекційної системи компонентних ознак як математичної множини. Результати. У різних культур у селекційних розсадниках виявлено тотожні аналітичні форми параметричної поведінки компонентних ознак у системі онтогенетичного розвитку та в системі поколінь, що розщеплюються. У процесі диференціації цих систем виявлено 2 системи взаємодій переважно лінійного і нелінійного характеру. Висновки. На першому етапі селекції найефективнішим є добір у лінійній системі за принципом оптимізації векторно­градієнтної сумації ортогональних проекцій параметрів компонентних ознак. На другому етапі селекції в системі багатофакторної взаємоув’язаності ознак за адитивно­мультиплікативними принципами потрібно застосовувати нелінійні методи аналізу у фазово­параметричному просторі з метою виділення біфуркацій, басейнів тяжіння, солітонів тощо для формування синергетичних систем добору.


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

9.


    Черновол, М. І.
    Приготування кормових сумішей комбінованим змішувачем [Текст] / М. І. Черновол, М. О. Свірень, Р. В. Кісільов // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2018. - N 2. - С. 54-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корми--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
змішувач кормів, корми, тваринництво, лопатева мішалка, кормосуміш, зоотехнічні вимоги
Аннотация: Підвищити якість та удосконалити технологічний процес змішування кормів завдяки застосуванню нової конструкції змішувача, обґрунтувати його раціональні параметри. Методи. Теорії математичного моделювання, основ машиновикористання в тваринництві. Результати. Розроблено розрахункову модель функціонування конструктивно­технологічної схеми комбінованого змішувача і математичну модель динамічної взаємодії лопатей мішалки з кормовим монолітом. Установлено, що технологічна ефективність приготування однорідної суміші залежить від фізико­механічних властивостей її компонентів, впливу і взаємодії форми і геометричних параметрів атакуючої поверхні лопатей, кута нахилу, кроку установки та режимів роботи змішувача. Висновки. Результати проведених досліджень підтверджують можливість підвищення ефективності технології приготування повноцінних збалансованих кормосумішей для великої рогатої худоби завдяки інтенсифікації процесу змішування з застосуванням конструкції комбінованого стрічково­лопатевого змішувача.


Доп.точки доступа:
Свірень, М.О.; Кісільов, Р. В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

10.


    Аристархова, Е. О.
    Токсикологічне біотестування вод поверхневих джерел водопостачання та питної води на личинках Xenopus laevis [Текст] / Е. О. Аристархова // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2018. - N 2. - С. 60-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Питна вода--Очистка води
Кл.слова (ненормированные):
води джерел водопостачання, питна вода, біотестування, личинки R. ridibunda та X. laevis, іммобілізація, рівень токсичності
Аннотация: Підвищення інформативності методу біотестування вод поверхневих джерел водопостачання та питної води за рахунок використання личинок гладенької шпоркової жаби. Методи. Тестування за реакцією іммобілізації 3­тижневих личинок (пуголовків) озерної жаби (Rana ridibunda Pallas) і гладенької шпоркової жаби (Xenopus laevis Daudin) з 8­добовою експозицією особин. Результати. Під час біотестування встановлено низький рівень хронічної токсичності дослідних вод у межах 25–50% на пуголовках R. ridibunda, низький рівень гострої летальної токсичності дослідних вод (25–50%) та середній рівень їх хронічної токсичності (50–75%) на пуголовках X. laevis. Висновки. Дослідженнями підтверджено можливість підвищення інформативності методу біотестування вод джерел водопостачання та питної води за використання личинок гладенької шпоркової жаби, які виявилися в умовах КП «Житомирводоканал» чутливішими до низьких рівнів забруднень (у середньому на 28,60% у гострому досліді тривалістю 4 доби і на 28,86% — у короткотривалому хронічному досліді тривалістю 8 діб) порівняно з личинками озерної жаби. .


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

11.


    Руденко, С. С.
    Динаміка змін нітрогенумісних сполук у криничній воді Чернівецької області та їх зв’язок із деякими агрохімічними та агроекологічними показниками [Текст] / С. С. Руденко, О. М. Лакуста // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2018. - N 2. - С. 64-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агроекологія
Кл.слова (ненормированные):
кринична вода, нітрати, нітрити, аміак, агроекологічні показники, агрохімічні показники, Чернівецька область, Дністер, Прут, Сірет
Аннотация: Дослідити вміст нітрогенумісних сполук у криничній воді в межах території Чернівецької області за 2013–2014 рр. та проаналізувати їх зв’язок із деякими агрохімічними та агроекологічними показниками. Методи. Польові, лабораторні (потенціометричний — для визначення іонів NO3– з використанням нітратоміра Н­401; фотоколориметричний — для визначення концентрації NO2– та NН4+ з використанням ФЕК КФК­3), статистичні. Результати. Виявлено нітратне забруднення децентралізованого водопостачання та підвищений уміст нітритів. За допомогою методу головних компонент показано, що концентрації NO3– та NН4+ утворюють спільну асоціацію з деякими агрохімічними та агроекологічними показниками. Зафіксовано басейнові відмінності досліджуваних сполук у межах території Чернівецької області. Висновки. Установлено, що питна вода Північної Буковини належить до категорії чисті та досить чисті води і має сприятливий екологічний стан. Проте в межах цих характеристик були певні зміни за показниками концентрацій нітрогенумісних сполук.


Доп.точки доступа:
Лакуста, О. М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

12.


    Артімонова, І. В.
    Обґрунтування сценаріїв розвитку сільського господарства в аспекті забезпечення продовольчої безпеки [Текст] / І. В. Артімонова // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2018. - N 2. - С. 72-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Продовольча безпека
Кл.слова (ненормированные):
агропродовольче виробництво, ресурсне забезпечення, раціональні норми споживання, основний капітал, нормативи інвестицій, продовольча безпека
Аннотация: Обґрунтувати перспективи сталого розвитку вітчизняного сільськогосподарського виробництва в контексті забезпечення продовольчої безпеки країни. Методи. Статистично­економічний, структурно­функціональний, монографічний, табличний, вибірковий, порівняльний, розрахунково­конструктивний та регресійний аналізи. Результати. Здійснено розрахунок прогнозованої товарної пропозиції щодо основних видів продовольства в Україні за 3­ма варіантами. Розраховано нормативну потребу в інвестиційних ресурсах у виробництві продукції тваринництва на основі визначення нормативів потреби в основному, людському та оборотному капіталах. Визначено необхідний обсяг інвестицій у виробництво основних видів агропродовольства для задоволення потреби країни в досягненні її продовольчої безпеки. Вис­новки. Визначено нормативну потребу в інвестиційному капіталі для виробництва продукції галузі тваринництва з метою досягнення збалансованості ресурсного забезпечення виробництва на основі впровадження інноваційних ресурсоощадних технологій та проведення модернізації галузей.


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

13.


    Хижняк, І. М.
    Вплив різних режимів зволоження на гумусний стан алювіально-лучних ґрунтів [Текст] / І. М. Хижняк // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2018. - N 2. - С. 81-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гумус--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
алювіально-лучні грунти, режими зволоження, гумусний стан, фракційний склад гумусу
Аннотация: Установити зміни кількісних та якісних характеристик гумусу алювіально­лучного важкосуглинкового ґрунту за різних режимів його зволоження. Методи. Теоретичного узагальнення, лабораторно­модельні експерименти, хімічний аналіз та статистичний. Результати. Доведено, що режим зволоження за період компостування (9 міс.) не вплинув на загальний уміст гумусу, натомість його груповий і фракційний склад помітно зазнав змін. За оптимального та контрастного зволоження співвідношення СГК:СФК підвищується переважно за рахунок накопичення гуматів, а за умов перезволоження, навпаки, звужується завдяки фульватизації гумусу. Висновки. Оптимальні умови зволоження сприяли закріпленню гумусних речовин у вигляді гуматів кальцію, а контрастні — закріпленню гумусних речовин тонкодисперс­ною мінеральною частиною. Постійне перезволоження ґрунту спричинило фульватизацію гумусу за рахунок накопичення фульватної групи.


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

14.


    Товстий, Ю. М.
    Молекулярно-масовий розподіл молекул гумінових кислот ґрунту під впливом посліду і компостів [Текст] / Ю. М. Товстий // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2018. - N 2. - С. 85-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гумус--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
гумус, чорнозем опідзолений, компост, гумінові кислоти, гель-фільтрація, електрофорез, послід
Аннотация: Визначити вплив посліду і компостів на його основі на молекулярний розподіл та електрофоретичну рухомість гумінових кислот, екстрагованих із чорнозему опідзоленого за допомогою біохімічних методів фракціонування. Методи. Польові, лабораторні, математико­статистичні. Результати. Визначено вплив посліду і компостів на його основі на молекулярний розподіл за розміром і електрофоретичною рухомістю молекул гумінових кислот, екстрагованих із чорнозему опідзоленого методом проникаючої гель­фільтрації та електрофорезу в поліакриламідному гелі. Висновки. Унесення компосту (послід + лушпиння) сприяє формуванню стійких до розкладання гумінових кислот за рахунок збільшення розміру і заряду гумінових молекул та стабілізації ГК у ґрунті.


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.